Ekologiczna żywność

Jedzenie dobrze dobranych pokarmów oraz picie odpowiedniej ilości napojów to podstawowe wymagania każdego z nas. Niestety, mało kto ma wystarczająco pieniędzy żeby zapewnić sobie oraz swojej rodzinie dobrze zbilansowaną dietę, która nie zawiera w sobie żadnych sztucznych składników. Dlatego też wiele osób decyduje się na kupno tańszych produktów, w których lista składników jest olbrzymia i składa się z samych niezrozumiałych dla nas nazw. Na sklepowych półkach możemy także znaleźć żywność ekologiczna, czyli taką, która w teorii nie powinna zawierać żadnych sztucznych składników. Logicznie myśląc, posiłki składające się właśnie z takiego rodzaju żywności powinny być posiłkami najzdrowszymi. Ale czy faktycznie tak jest? Czy może jednak żywność ekologiczna to najzwyklejszy chwyt marketingowy? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć Wam poniżej.

Czy żywność ekologiczna to zwyczajny chwyt marketingowy?

Są osoby które zgadzają się z tym twierdzeniem, oraz także osoby które twierdza, że naturalne jedzenie jest znacznie zdrowsze i smaczniejsze od standardowej oferty sklepów. Nie chcę z nikim się sprzeczać w tej sprawie – ale prawda, jak to często bywa w takich przypadkach, leży po środku.

Ekologiczne produkty faktycznie są zdrowsze


Produkty naturalne faktycznie są dla naszego organizmu zdrowsze – ale to nie w takim sensie, jak myśli o tym wiele osób. Po prostu dostarczają nam dużo witamin oraz składników odżywczych, podczas gdy tańsze produkty dostarczają ich mniej, gdyż najzwyczajniej w świecie – są gorszej jakości.

To, że ekologiczne produkty są zdrowsze nie oznacza, że klasyczne są szkodliwe


Wśród wielu osób panuje przekonanie, że jeżeli jeden produkt jest lepszy od drugiego, to ten drugi jest automatycznie zły. A jednak wcale tak nie jest – to że tańsze produkty zawierają dużo składników nie oznacza, że są szkodliwe. Bo gdyby były szkodliwe, to wtedy nie zostałyby dopuszczone do sprzedaży. Dlatego jeżeli jemy tańsze produkty, to nie musimy się martwić że coś nam z tego powodu będzie – po to one są, żeby za sporo niższą cenę zaoferować produkt tylko o troszkę gorszej jakości.