Adwokat – historia

bombonierka z czekoladkami na walentynki

Adwokat to holenderski likier o dużej gęstości, a jego głównymi składnikami są jajka, cukier i brandy.. Jest on produkowany z brandy o niskiej mocy (od około piętnastu do około dwudziestu pięciu procent), cukru lub miodu, żółtek jaj, śmietany (lub skondensowanego mleka) oraz aromatu waniliowego.

Skąd pochodzi?

Sposób produkcji Advocaatu jest do tej pory objęty tajemnicą handlową. Oryginalny Advocaat posiada gładką strukturę, nie rozwarstwia się. Zawartość alkoholu wynosi siedemnaście i pół procenta. Był to ulubiony napój holenderskich prawników, odświeżali sobie nim gardła zdarte długotrwałym przemawianiem w sądach.

Czekoladki z adwokatem

Adwokat jest dodawany do wielu czekoladek, takie jak praliny, bombonierki czy nawet cukierki. Jest to i wyłącznie przysmak dla dorosłych! Można sobie nim urozmaicić dzień, przez małą dawkę alkoholu, nie doprowadzając do organizmu wysokiego procentu jaki jest łamaniem prawa, więc spokojnie można zjeść kilka czekoladek i prowadzić samochód. Jest to idealna czekoladka na odstresowanie, chwilę rozkoszy lub okazjonalnie na święta czy imprezy. Istnieje wielu miłośników takich czekolad, gdyż nie każdy ma ochotę wypić sam gorzki lub ostry alkohol, a słodki alkoholowy malutki poczęstunek dla podniebienia. Jest to także dobry prezent lub dodatek do prezentu na święta, uroczystości czy urodziny. Każdy w pewnym wieku zaczyna lubić alkohol, w różnych formach. Dlatego taki prezent może okazać się strzałem w dziesiątkę nawet dla dużo starszych osób. W końcu z wiekiem dojrzewa się do alkoholu, więc najwięcej osób lubiących tego typu praliny są właśnie wśród starszych. Nie trzeba się jednakże przejmować, jeśli komuś nie podpasują do gustu. Nie wszyscy lubią alkohol na słodko. Dlatego przed kupnem prezentu lepiej dowiedzieć się co ta osoba preferuje. Jeśli nigdy nie spróbowało się takich czekoladek, to na pewno kiedyś nastanie ochota na nie lub samo zaciekawienie smakiem. Każdy powinien chociaż raz spróbować takich pralin. Nie zapominając, że smak zależy też dużo od czekolady, więc jedna pralinka w innej czekoladzie, nie jest równa smakiem drugiej pralince w innej czekoladzie. Warto popróbować różnych rodzajów zanim skreśli się na dobre czekoladki z adwokatem. Może któraś posmakuje, jak nie teraz to później. Smaki i gusta się zmieniają. Jeśli nigdy nie posmakuje, to nie trzeba się martwić. Nie każdy musi lubić czy alkohol czy adwokat w czekoladkach.

Opublikowany w Inne